Про симптоми / Відрижка

Відрижка

Відрижка з’являється при надмірному скупченні газів або повітря в шлунку, які виходять через рот.

Іноді вона супроводжується частковим попаданням їжі в рот або специфічними присмаками.

Відбувається вихід газу через рот тоді, коли у шлунку скупчується надмірна кількість газу або повітря, внаслідок чого підвищується внутрішній тиск у шлунку, м’язи якого скорочуються, але при цьому одночасно заслінка між шлунком і стравоходом розслабляється.

Напевно Ви помічали, що відрижка буває різних видів, кожен з яких свідчить про різні причини її виникнення.

У здорових людей відрижка буває рідко, найчастіше після швидкого заковтування їжі, харчування всухом’ятку, вживання газованих напоїв,
надмірного поїдання бобових і капусти у денному раціоні, іноді при фізичних навантаженнях.

В іншому випадку, при частій відрижці, особливо, якщо вона супроводжується кислим, гірким або гнильним присмаком, слід звернутися до лікаря. Гучність відрижки так само
вказує на неполадки зі здоров’ям.

Основною причиною відрижки є хвороби шлунка і 12-палої кишки. Рідше вона вказує на хвороби печінки, жовчного міхура, серцево-судинної системи.

Перш за все, Ви повинні розуміти, що лікувати симптом (в даному випадку відрижку) безглуздо. Щоб її усунути, потрібно усунути першопричину видимих ​​проявів.

В якості профілактики неприємних наслідків виключіть із щоденного споживання газовані напої і різні збиті коктейлі, їжу пережовуйте ретельніше і не поспішаючи, залиште в минулому звичку жувати жуйку. Будьте здорові!

попередження

Інформація в даному розділі представлена ​​тільки для медичних працівників або для фахівців охорони здоров'я.

Підтвердіть будь ласка, що ви відноситесь до медичних працівників або до фахівців охорони здоров'я.