Про симптоми / Важкість у шлунку

Важкість у шлунку

Відчуття важкості у шлунку з’являється після рясного багатогодинного застілля зі значною кількістю важкої для травлення їжі та алкоголю. Зазвичай неприємні відчуття проходять після спорожнення кишківника або прийому ферментів.

Однак, якщо стан важкості у шлунку для Вас носить постійний характер, Вам слід, у першу чергу, переглянути принципи харчування, а у другу – звернутися до гастроентеролога, оскільки регулярний дискомфорт у ділянці шлунка свідчить про збої моторної функції шлунково-кишкового тракту. Слід перевірити свій організм на наявність виразкової хвороби, гастриту, гострої непрохідності кишківника, апендициту, жовчнокам’яної хвороби.

Отже, найбільш частими причинами важкості в шлунку стають порушення у системі харчування.

Наприклад, неповноцінне харчування, їжа на ходу, регулярне споживання фаст-фуду, постійне харчування всухом’ятку.

Наступним у списку «топ-важкість» йде переїдання. Стінки шлунка розтягуються, ускладнюючи перетравлення їжі, викликаючи запори, що не може не викликати дискомфорт.

Як не дивно, але психосоматика не відстає від чистої «фізики». Стрес ускладнює процес перетравлення їжі, «відволікаючись» на боротьбу з нервами. Такий стан супроводжується підвищеним газоутворенням і дискомфортом.

Для запобігання важкості у шлунку намагайтеся обмежити споживання кількості їжі (або замінити разовий прийом на багаторазовий). Обережніше вживайте молочні продукти, хліб, бобові, томати.

Відмова від куріння і скорочення спалених щоденно сигарет однозначно позитивно позначаться на Вашому здоров’ї в цілому, не кажучи про зменшення шлункового дискомфорту.

Ретельне пережовування їжі сприяє поліпшенню травлення, а також «стоїть на сторожі» загрози переїдання.

Шлунок тільки буде вдячний Вам за зменшення, а найліпше – викреслення із постійного споживання газованих напоїв і солодощів, виробів із борошна. Перистальтика однозначно покращиться при збільшенні кількості фізичної активності – ходьби, бігу, танців, занять спортом.

Дотримуючись вищевикладених прописних істин, Ви забудете про важкість у шлунку, а попутно виявите ще багато цікавого у Вашому житті, крім їжі і дискомфорту.

попередження

Інформація в даному розділі представлена ​​тільки для медичних працівників або для фахівців охорони здоров'я.

Підтвердіть будь ласка, що ви відноситесь до медичних працівників або до фахівців охорони здоров'я.