Про симптоми / Нудота

Нудота

Кожен з нас хоч раз у житті, але стикався з неприємним відчуттям в животі і горлі, що має назву нудота. Нерідко нудота має логічне закінчення у вигляді блювоти. Часто подібний стан вимагає певних дій, оскільки сам по собі не проходить і сигналізує про серйозні неполадки в організмі.

Нудота має різні види і першопричини. Зазвичай їх ділять на 5 видів.

Перший – це нудота, викликана інтоксикацією організму при попаданні отрути і токсинів в організм людини.

Другий пов’язаний із захворюваннями головного мозку, що спричинюється підвищеним кров’яним і внутрішньочерепним тиском.

Третім за списком йде нудота внаслідок неправильного харчування і проблем зі шлунково-кишковим трактом. Є ще нудота рефлекторна, що викликається роздратуванням рецепторів. І, нарешті, нудота також з’являється при неврозах. Зазвичай до такої нудоти схильні вагітні та жінки під час клімаксу.

Аби позбавиться неприємних відчуттів, потрібно з’ясувати причини такого стану. Їх досить багато і свідчити вони можуть про різні проблеми. Кожна нудота має ряд супутніх симптомів та інших неприємних відчуттів, за якими можна діагностувати першопричину та знайти шлях до її усунення.

Отже, у жінок найчастіше різкі напади нудоти є першою ознакою вагітності.

Але якщо Вам це не загрожує, слід перевірити організм на наявність гастриту або виразки, і згадати з’їдене і випите – це може бути і отруєння. Зазвичай при таких хворобах нудота з’являється після їжі і супроводжується печією, тяжкістю в шлунку і відчуттям жару у черевній порожнині.

Однією з найбільш частих причин стають так само і лікарські препарати з побічним ефектом у вигляді нудоти.

Травми і струсу головного мозку часто можуть стати причиною подібного стану.

Нудотою може супроводжуватися і хвороби жовчного міхура, підшлункової залози, нирок. При гіпертонії і гіпотеріозі нудота спостерігається протягом усього дня, людина відчуває себе постійно втомленою.

Однією з ознак серцевої недостатності так само є нудота поряд з безперервною блювотою, зеленим відтінком шкіри і відчуттям браку повітря. 

попередження

Інформація в даному розділі представлена ​​тільки для медичних працівників або для фахівців охорони здоров'я.

Підтвердіть будь ласка, що ви відноситесь до медичних працівників або до фахівців охорони здоров'я.