Корисна інформація / Чому виникає нудота?

Чому виникає нудота?

Кожного з нас, хоч раз у житті, але нудило. Тому описувати це «каламутяче» відчуття в животі і скупчення рідини в роті сенсу не має. Часто нудота закінчується блювотою, що допомагає організму позбавитися від чогось, що викликає подібний стан.

Нудота, як і будь-який інший симптом, має підґрунтя. Однак, в даному випадку їх досить багато.

Єдиний, можливо, вид нудоти, який притаманний виключно прекрасній половині людства, це нудота при вагітності. Часто нудота і блювота є першими ознаками, що у Вашому організмі зародилося нове життя. Якщо вагітність протікає нормально, до третього місяця нудота проходить сама по собі.

Наступний вид теж найбільш поширений, але серед всіх людей – починаючи від однорічних малюків і закінчуючи самим поважним віком. Це нудота внаслідок отруєння та інтоксикації організму. Знову ж, Ви можете отруїтися «печивом» або вдихнути отруйну речовину, з’їсти несвіже тістечко або перевищити дозу ліків. У будь-якому випадку організм необхідно очистити від впливу отрути.

Особливо «нудний» тип нудоти з’являється при стабільно неправильному харчуванні або переїданні. Тут, власне, коментарі зайві. Достатньо прийняти ферменти і зменшити наступного разу порції. Проте, якщо і це не допомагає, значить, Ви вже «догралися» і час відвідати лікаря. Швидше за все, це сигнал про функціональні порушення органів травлення, печінки, жовчного міхура. Не забудьте зміряти тиск –гіпертонія так само супроводжується постійною нудотою. А якщо поряд з нудотою присутня нестача повітря, блювота і зеленуватий відтінок обличчя, то візит до кардіолога потрібно здійснити негайно.

І, нарешті, згадайте останні дні. Якщо були травми голови або сильні удари, то нудота сигналізує про необхідність терміново звернутися до лікаря і перевірити головний мозок на наявність струсу, тріщин у черепній коробці та інші неприємні речі.

попередження

Інформація в даному розділі представлена ​​тільки для медичних працівників або для фахівців охорони здоров'я.

Підтвердіть будь ласка, що ви відноситесь до медичних працівників або до фахівців охорони здоров'я.