Питання / відповідь

Як часто можна приймати препарат Домрид® в таблетках, якщо у мене погано працює шлунок і навіть після невеликого застілля є відрижка та важкість в області шлунку?

Препарат Домрид® в таблетках приймається перед кожним прийомом їжі (в середньому, 3 рази на добу), при необхідності кількість прийомів препарату можна збільшити відповідно до дозувань, зазначених в інструкції.

Чи можна застосовувати Домрид® в таблетках при переїданні або краще прийняти ферменти?

Механізм дії препарату Домрид® суспензія якраз і розрахований на поліпшення роботи (скорочення) шлунка, що сприяє більш швидкому просуванню їжі по шлунково-кишковому тракту.

Насправді, при переїданні, навіть якщо пацієнт і приймає фермент, діяти він почне тільки після потрапляння в кишечник, а при порушенні роботи шлунка (скорочення м’язів шлунка, що сприяє просуванню їжі в кишечник) цей процес дуже сильно сповільнюється, а значить, ферментний препарат почне діяти не скоро, дія ж Домрид® в таблетках починається вже через 20–30 хвилин.

Чи можна застосовувати Домрид® суспензію для профілактики нудоти (наприклад, при терапії антибіотиками)?

Препарат Домрид® суспензія застосовується саме для купірування нудоти і блювння різного генезу, в тому числі і лікарсько-індукованих. Так, в Канаді та деяких інших країнах світу домперидон зареєстрований саме для купірування симптомів нудоти і блювання, індукованих прийомом препаратів, що викликають у пацієнта нудоту і блювання.

Лікар призначив нам препарат Домрид® суспензія при відрижці новонародженій дитині, чи дійсно суспензія Домрид® безпечна при банальних зригуваннях?

Зригування (регургітація, згідно Римським критеріям) у дітей на перших місяцях життя відносяться до класу функціональних розладів шлунково-кишкового тракту, в їх основі лежать анатомо-фізіологічні особливості шлунково-кишкового тракту новонародженої дитини. Зригування у дітей першого року життя вимагає медикаментозного лікування, діагностується у дітей у віці від 3 тижнів до 12 місяців при наявності відрижки не менше 2 разів на день протягом не менше 3 тижнів на тлі відсутності «тривожних» симптомів (домішки крові в блювотних масах, аспірації шлункового вмісту, апное, відставання темпів фізичного розвитку, труднощів під час годування або в процесі проковтування їжі). Отже, при діагностиці функціональних зригувань у дітей, що підтверджується анамнестично і при фізикальному огляді, медикаментозна корекція частіше не використовується. Можливе використання прокінетиків Домрид® суспензії. Так, згідно з даними, наведеними Нагірною Н.В., Лимаренко М.П. (2013), призначення домперидону в суспензії дітям у віці 1–12 місяців з регургітацією курсом 10 днів вже на 5-ту добу призвело до згасання симптомів у 95,5% дітей.

Чи можна застосовувати Домрид® суспензію з проносними засобами у дітей, що мають запори? Чи можна у немовлят при запорах застосовувати Домрид® суспензію разом з пребіотиками? В яких дозах? Разом чи окремо?

Так, Домрид® може бути включений в комплексну терапію запорів у дітей, в тому числі може застосовуватися з проносними засобами і пребіотиками. Дозування Домрид® суспензії розраховується згідно з інструкцією (0,25 мг/кг маси тіла на добу), хоча доза може підбиратися індивідуально – від 0,1 мг/кг маси тіла на добу (за даними Печкурова Д.В. та співавт., 2005) до 0,5 мг/кг маси тіла на добу (дозування згідно з інструкцією до препарату для дітей у віці від 1 року).

Чи можна застосовувати Домрид® суспензію при закрепах?

Є дані, за якими, домперидон надає регулюючу дію на тонкий кишечник, зменшує час транзиту по ньому вмісту і має дуже незначний вплив на товстий кишечник. Домперидон не можна рекомендувати як монопрепарат для лікування закрепів у дітей, але він може бути включений в комплексну терапію запорів, особливо у дітей з поєднаною патологією порушення гастродуоденальної моторики і розладів з боку кишечника.

Як часто можна приймати Домрид® SR?

Домрид® SR – лікарський препарат для симптоматичного покращення роботи шлунка при переїданні (зупинки шлунка при переїданні). Згідно з інструкцією, препарат Домрид® SR приймається в дозі 1 таблетка 1 раз на добу за 15–30 хв. до їжі.

Чому препарат Домрид® SR необхідно приймати 1 раз на добу, а інші препарати – 3 рази на добу?

Домрид® SR – лікарський препарат, який покращує роботу шлунка при переїданні (зупинка шлунка при переїданні) протягом доби. Домрид® SR – це лікарський препарат, таблетка якого складається з двох шарів (білого і жовтого). До складу білого шару входить 10 мг домперидону (діюча речовина), яке вивільняється (діє) протягом початкового періоду, і другий шар – жовтий, в який входить 20 мг домперидону (діюча речовина) уповільненого (плавного) вивільнення, який вивільняється (діє) протягом доби.

Пігулка Домрид® SR іншого кольору (жовтого) якісна?

Домрид® SR – це лікарський препарат, таблетка якого складається з двох шарів (білого і жовтого). До складу білого шару входить 10 мг домперидону (діюча речовина), який вивільняється (діє) протягом початкового періоду, і другий шар – жовтий, в який входить 20 мг домперидону (діюча речовина) уповільненого (плавного) вивільнення, який вивільняється (діє) протягом доби. Спираючись на вищесказане, препарат Домрид® SR – це препарат для покращення роботи шлунка при переїданні (зупинки шлунка при переїданні).

попередження

Інформація в даному розділі представлена ​​тільки для медичних працівників або для фахівців охорони здоров'я.

Підтвердіть будь ласка, що ви відноситесь до медичних працівників або до фахівців охорони здоров'я.