Про симптоми / Блювота

Блювота

Іноді блювота може сигналізувати про наявність бактеріальної інфекції або будь-якого іншого захворювання, для ліквідації якого потрібно втручання лікаря та спеціальне лікування. Але у більшості випадків блювота проходить сама собою і досить швидко.

Найчастіше причинами блювоти стають:

Блювота, яка виникає при слабкій вестибулярній системі, від надлишків алкоголю або їжі, при стресі цілком може бути усунена самостійно.

Викликати лікаря при блювоті слід негайно за наявності діабету або інших хронічних захворювань, а також в тому випадку, коли такий стан триває понад півтори доби.

Блювота, яка супроводжується постійним гострим болем у животі, так само як і посттравматична блювота, наявність перших «дзвіночків» зневоднення, сухість у роті, активне сечовипускання, порушення функцій життєдіяльності, особливо у людей похилого віку, «кривава» блювота сигналізує про необхідність негайно викликати «швидку допомогу».

Для самостійного усунення блювоти бажано дати відпочинок травній системі впродовж принаймні 2–4 годин, не вживаючи води або їжі. Після цього можна починати пити маленькими ковтками воду, солодкий чай, мінеральну або содову воду без газу і в невеликих кількостях.

При сильній блювоті у дитини слід уникати зневоднення, приймаючи спеціальний розчин щогодини. А в іншому випадку рекомендації все ті ж самі, що і для дорослих.

попередження

Інформація в даному розділі представлена ​​тільки для медичних працівників або для фахівців охорони здоров'я.

Підтвердіть будь ласка, що ви відноситесь до медичних працівників або до фахівців охорони здоров'я.